כלי עבודה לתחזוק הדשא

 

על מנת לתחזק דשא באופן מושלם, על הגנן להכיר את שלושת כלי העבודה הבאים: מכסחת הדשא, החרמש והמפוח. באמצעות שלושת כלי הגינה הללו,  הדשא שלך יראה מושלם וללא רבב. מכיוון שישנם סוגים רבים יש לקחת בחשבון את גודל הגינה, לקבל המלצות מחברים ומכרים העוסקים בגינון  וכמובן להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לבצע התאמה מלאה. 

 

מכסחת דשא

מכסחת דשא היא כלי גינון הכרחי לשמירה על דשא מטופח, שכן אם לא מכסחים את הדשא, הוא גודל פרא והורס את מראה הגינה. קיימים שלושה סוגים של מכסחות דשא, ידני, מכני וחשמלי. מכסחת דשא ידנית, כשמה כן היא, יש צורך בכוח פיזי על מנת לתפעל אותה,אינה מרעישה ומתאימה למשטחי דשא קטנים. יחד עם זאת, היא דורשת תחזוקה, בתום השימוש יש לנקותה היטב ומעת לעת להשחיז את הלהבים. מכסחת דשא חשמלית דורשת תשומת לב רבה בעת השימוש שכן עליה להיות מחוברת לנקודת חשמל בעת השימוש. מכסחת דשא מכנית הפועלת על בנזין מתאימה למשטחי דשא גדולים בהם יש דשא גבוה וצפוף.

 

חרמש

חרמש הוא כלי חקלאי אשר משמש לחתוך ולקצור דשא ועשבים נמוכים, בעיקר באותם המקומות שמכסחת הדשא אינה יכולה להגיע. הנוחיות בשימוש בחרמש נובעת מעצם העובדה שלחרמש ידית אחיזה ארוכה המאפשרת את חיתוך דפנות הדשא בעמידה. בדומה למכסחת הדשא, יש שני סוגים של החרמש, האחד המופעל על בנזין והשני חשמלי. מכיוון שיש מגוון גדול מאוד של חרמשים, יש לבחור את סוג החרמש בהתאם לסוג הגינה ומשך העבודה. ככל שמדובר בגנן פרטי, לרוב החרמש החשמלי יתאים ואילו לגננים מקצועיים אשר צריכים לכסות משטחי מדשאות גדולים החרמש המוטורי יתאים הרבה יותר.

 

מפוח

מפוח הוא כלי גינון המאפשר לגנן לסלק בנוחות עלי שלכת הנושרים או כל פסולת שהיא מהגינה. השימוש המפוח למעשה מאפשר לגנן לבצע את "הפינישים" לאחר כיסוח כל משטח הדשא. גם למפוח שני סוגים, מפוח חשמל או מפוח הפועל על מנוע בנזין. לרוב, לגינות קטנות, המפוח החשמלי הוא המומלץ לשימוש בעיקר בשל גודל המדשאה והתחזוקה הקלה ואילו לגינות ציבוריות, פארקים, אצטדיונים וכדומה מומלץ המפוח המכני.

 

  לסיום,

תחזוק הגינה מצריך השקעה אך התגמול מצדיק את המאמץ, במשתלת "דרך המשי" תוכלו למצוא את כל הכלים שתצטרכו והצוות המקצועי שלנו יוכל לספק לכם עזרה בכל דבר הקשור לנושא.