כלי גינה

אחד היתרונות המרכזיים במגורים בבית קרקע פרטי הוא היכולת להקים גינה נעימה לטובת והנאת בני המשפחה. ניתן לומר כי הגינה בבית מהווה מעין חלקת גן עדן פרטית וככזו יש לטפח אותה באופן שוטף על מנת לשמור על יופייה.

 

בחירת כלי גינון

לכל חלק בגינה יש את הכלי המיועד לתחזוקו, לדשא יש צורך במכסחת דשא, לעצים, מגזמת ענפים, מנכש עשבים, מפוחים, מגרפת עלים ועוד הרבה כלי גינה נחוצים. מכיוון שהמגוון רחב ולכל גינה יש את האופי המיוחד שלה, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע אשר בקיא בסוגי הצמחים, הדשא והעצים על מנת להתאים לכם את חבילת כלי הגינון הרצויה. עוד יש להתחשב בעונות השנה אשר מצריכות התאמה של כלי גינה לטיפול נכון בצמחים ובעצים.

 

כיצד לקיים גינה מטופחת כל השנה

כאשר מתחיל להתקרר יש לדלל עצים נשירים על ידי גיזום ענפים עד לבסיסים על מנת שהשמש תוכל לחדור לחלקים הפנימיים של העץ. את הדשא יש להמשיך לכסח אך ניתן להרים את גובה הכיסוח. בחורף עם בוא הגשמים העשבים נוטים לצמוח מהר מאוד ולכן יש לנכשם במשך כל החורף או לחלופין להשתמש בקוטלי עשבים.

האביב מציין את תחילת עונת הפריחה ולכן לאחר שהגינה נוקתה מהעשבייה החורפית והדשא כוסח בגובה נמוך על מנת להסיר את יתרת עשביית החורף, החלקים הדלילים של הדשא מתאווררים ובכך אנו מאפשרים להם לגדול מחדש באופן אחיד וחזק. כמובן שיש לשים לב שהימים מתארכים ויש לכוון את מערכות ההשקיה בהתאם.

 

שימוש נכון בכלי גינה

מכלי גינה ידניים יש לנקות לכלוך ובוץ שהצטבר ולשמן כנגד חלודה. כלים מכנים כגון מכסחת דשא יש לרוקן את מיכל הדלק ולהחליף את שמן המנוע. את כלי הגינה יש לאפסן במחסן או במקום מוצל שאינו חשוף לפגעי הטבע על מנת לשמור איכותם ולמנוע בלאי טבעי. וכמובן שיש לשמור על כליי שימוש ובטיחות נכונים על מנת להפיק את מירב התועלת מכלי הגינון ובכך ליהנות מגינה ביתית מושלמת.