שתילת פרחים בקיץ הישראלי


בקיץ אמנם חם ויש צורך בהשקיה מרובה אך במקביל פרחי הקיץ שופעים פריחה צבעונית ונפלאה ולכן כדאי מאוד לא לוותר על הגינה והאדניות.

לחודשי הקיץ הישראלי ניתן למצוא צמחים ופרחים מתאימים ולהקים מערכת השקיה נבונה שתוכל לחסוך מים וכסף רב ותאפשר המשך קיום של גינה פורחת בשלל צבעים.

 

מספר פרחים עונתיים קיציים המתאימים לגידול באזור ירושלים:

 

וינקה זוחלת –  צמח פורח עונתי קיציי. הצמח מגיע לגובה מקסימלי של 25 ס"מ.

הצמח זקוק לקרינה ישירה ולהשקיה מועטה עד בינונית. מרחק השתילה הרצוי הוא 30-20 ס"מ.

ניתן למצוא את הוינקה בצבעים אדום, אפרסק, ורוד, לבן וסגול.

 

קולאוס –

צמח עונתי קיציי. הצמח זקוק לתנאי של צל חלקי ללא קרינת שמש ישירה. דרישות ההשקיה הן השקיה בינונית.  הקולאוס מגיע לגובה של 60 ס"מ. הצמח קיים בצבעים אדום ירוק, ורוד, ירוק וירוק מגוון. העלווה המעניינת והצבעונית היא המעניינת בצמח שכן הוא אינו פורח. עם זאת.

 

פטוניה מפלית –

 צמח פורח רב-עונתי. הצמח מתאים לשתילה בקיץ ומגיע לגובה מקסימלי של שלושים ס"מ. הצמח זקוק למקום מואר, או לקרינה ישירה, ולהשקיה מרובה. פטוניה קיימת בצבעים רבים, ביניהם, אדום, ורוד, יין, כחול, סגול, לבן ותכלת.

 

טגטס -

צמח פורח עונתי, מתאים לשתילה בקיץ. הצמח זקוק למקום מואר, או לקרינה ישירה, ולהשקיה בינונית. קיימים מספר זנים שונים של הצמח – צרפתי, אמריקאי וצרפתי דורנגו.

קיים בצבעים שונים ורבים וביניםה קרם, צהוב וכתום, אדום ועוד.

 

ציניה -

צמח פורח קייצי. מגיע לגובה מקסימלי של 40 ס"מ. זקוק לאור רב או לקרינת שמש ישירה. השקיית הצמח היא השקיה בינונית. קיים במגוון זנים ומגוון צבעים רב ובהם אדום, ורוד, כתום וצהוב.